Το Κέντρο Υγείας Τήνου σας ενημερώνει ότι την Παρασκευή, 12 Ιουνίου θα εξετάζει στο Κ.Υ. ο Ορθοπαιδικός κ. Αλέξανδρος Λημναίος κατόπιν ραντεβού στο τηλέφωνο 2283360000
Επίσκεψη Ορθοπαιδικού στο Κ.Υ.Τήνου
«Aποτυπώσεις
του Νεκτάριου Αντωνόπουλου
Έκθεση ζωγραφικής & χαρακτικής
Τοποθεσία: Δια Χρόνος
διαβάστε περισσότερα
χορηγούμενη.
«Εύρεσις & Επανευρέσεις»
Με πολλή ευαισθησία και σεβασμό 26 καλλιτέχνες του Συλλόγου Καλλιτεχνών Εικαστικών Τεχνών Τήνου καθώς και προσκεκλημένοι καλλιτέχνες, εμπνέονται από τον Ιερό Τόπο της Τήνου, με αφορμή τα 201 χρόνια από την εύρεση της θαυματουργής εικόνας της Μεγαλόχαρης.
Το θέμα προσεγγίζεται από μία εικαστική οπτική διαχρονικά αλλά και σύγχρονα. Πρόκειται για μία συνθήκη που περιλαμβάνει έργα Γλυπτικής, Χαρακτικής, Ζωγραφικής, Φωτογραφίας, Installation ,Νέα Μέσα , Video Art.
Ο σκοπός της δράσης ξεπερνά το στενό πλαίσιο μιας επετειακής έκθεσης, στοχεύοντας παράλληλα στην ανάδειξη ντόπιων και φιλοξενούμενων καλλιτεχνών και προσφέροντάς τους την ευκαιρία να επαναπροσδιορίσουν οι ίδιοι το γεγονός, την ιστορία και τα έθιμα γύρω από την εύρεση.
Εξού και η επιλογή του τίτλου της έκθεσης « Εύρεσις και Επανευρέσεις» με επιμελητή τον κ. Ν. Π.Παΐσιο.
Ακολουθήστε το Tinos Today στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις τελευταίες & σημαντικές ειδήσεις της Τήνου
Newsletter
Επίσκεψη Ορθοπαιδικού στο Κ.Υ.Τήνου
Το Κέντρο Υγείας Τήνου σας ενημερώνει ότι την Παρασκευή, 12 Ιουνίου θα εξετάζει στο Κ.Υ. ο Ορθοπαιδικός κ. Αλέξανδρος Λημναίος κατόπιν ραντεβού στο τηλέφωνο 2283360000
«Aποτυπώσεις
του Νεκτάριου Αντωνόπουλου
Έκθεση ζωγραφικής & χαρακτικής
Τοποθεσία: Δια Χρόνος
διαβάστε περισσότερα
χορηγούμενη.
«Εύρεσις & Επανευρέσεις»
Με πολλή ευαισθησία και σεβασμό 26 καλλιτέχνες του Συλλόγου Καλλιτεχνών Εικαστικών Τεχνών Τήνου καθώς και προσκεκλημένοι καλλιτέχνες, εμπνέονται από τον Ιερό Τόπο της Τήνου, με αφορμή τα 201 χρόνια από την εύρεση της θαυματουργής εικόνας της Μεγαλόχαρης.
Το θέμα προσεγγίζεται από μία εικαστική οπτική διαχρονικά αλλά και σύγχρονα. Πρόκειται για μία συνθήκη που περιλαμβάνει έργα Γλυπτικής, Χαρακτικής, Ζωγραφικής, Φωτογραφίας, Installation ,Νέα Μέσα , Video Art.
Ο σκοπός της δράσης ξεπερνά το στενό πλαίσιο μιας επετειακής έκθεσης, στοχεύοντας παράλληλα στην ανάδειξη ντόπιων και φιλοξενούμενων καλλιτεχνών και προσφέροντάς τους την ευκαιρία να επαναπροσδιορίσουν οι ίδιοι το γεγονός, την ιστορία και τα έθιμα γύρω από την εύρεση.