Γνωρίζουμε στα μέλη και τους φίλους του Συλλόγου μας αλλά και προς όλους τους συμπατριώτες μας ότι την προσεχή Κυριακή 26-3-2023 μετά τη Θεία Λειτουργία 11πμ.. και μέχρι τη 1μμ θα γίνει το ετήσιο μάθημα του εμβολιασμού των άγριων δένδρων, μέσα στις εγκαταστάσεις του Φυτωρίου του Συλλόγου μας , που βρίσκεται δυτικά της Παναγίας μας.
Όσοι επιθυμούν άνδρες και γυναίκες να μάθουν να μπολιάζουν είναι ευπρόσδεκτοι .
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2023/03/72B8BCDE-EA43-4F97-BDF5-EE807F5071AE-1024x768.jpeg)
Προσερχόμενοι να φέρουν μαζί τους ένα μαχαιράκι , μερικές σακούλες χάρτινες του Μπακάλη, και μερικές νάιλον, όπως φαίνεται στα μπόλια των φωτογραφιών για την εκπαίδευσή τους, ο Πρόεδρος του Συλλόγου είναι πρόθυμος να διδάξει την τέχνη του εμβολιασμού και σε άλλες ώρες που βολεύουν κάθε ενδιαφερόμενο.
Η είσοδος θα είναι όπως πάντοτε ελεύθερη
Για το Δ.Σ.
Ο Πρόεδρος Ο Γραμματέας
Ιωάννης Ψάλτης Νικόλαος Γκίζης